New In Store

Duis autem vel eum iriure dolor in hendrerit in vulputate velit esse molestie consequat, vel illum dolore eu feugiat
Shop Now

Latest News

Type what you are searching for:

Temat tabu czy normalność? Wszystko o opowiadaniach erotycznych

Temat tabu czy normalność? Wszystko o opowiadaniach erotycznych

Fantazje seksualne nie są dla żadnego z nas niczym nowym lub niczym nieoczywistym. Niemniej jednak społeczność w dalszym ciągu kwestie seksualności i wyobraźni mocno piętnuje. Z tego też powodu nasza seksualność jest poniekąd zamknięta w szczelnym opakowaniu, z którego boi się wyjść. Co ciekawe, często nawet z partnerem lub partnerką nie decydujemy się być w pełni otwarci i nie rozmawiamy o naszych potrzebach. Wszystko to może doprowadzać nawet do nieporozumień w związku, gdyż każda ze stron może oczekiwać czegoś innego. Wiele osób poświęca również czas na czytanie opowiadań erotycznych, jednak otwarcie się do tego nigdy nie przyzna. Jednak czy takie opowiadania powinny być rzeczywiście tematem tabu, czy być może mają one większą wartość?

Opowiadania erotyczne otwierają wyobraźnię

Opowiadania erotyczne zwykle nie występują na pierwszych stronach gazet, ani stron internetowych. By znaleźć je w sieci trzeba sporo się napracować. Bez wątpienia jednak społeczeństwo zgodnie milczy w tej kwestii i nie pozwala, by „tajemnica” wyszła na jaw. Okazuje się, że jest to jeden z największych błędów. Nie ukrywajmy, obecnie żyjemy w świecie niezwykle wolnym i otwartym na różnorodność. Niemniej jednak nasza własna seksualność, staje się piętnowanym tematem tabu. Każdy z nas skonstruowany jest tak, że w jego głownie nie raz przewijają się seksualne fantazje i marzenia. Każdy z nas ma również swoje seksualne potrzeby, a trzymanie ich w szczelnym opakowaniu z pewnością nie sprzyja związkowi. Opowiadania erotyczne pomogą więc otworzyć wyobraźnie. Warto sobie uzmysłowić, że ich czytanie nie jest przestępstwem, a jedynie sposobem na to, by bardziej się otworzyć i zaspokoić niektóre z fantazji. Opowiadania erotyczne nie powinny być również powodem do wstydu. To właśnie za ich pomocą możemy decydować się na próbowanie czegoś, co ze świata seksualnego jest nam do tej pory nieznane. Dzięki temu o wiele łatwiej może przyjść nam komunikowanie naszych seksualnych potrzeb, a to z kolei doprowadzi do polepszenia jakości stosunków z drugą połówką.

Opowiadania erotyczne i ich wpływ na związek

Nie da się ukryć, że wspólne czytanie opowiadań erotycznych może mieć ogromny wpływ na związek. Oczywiście wpływ ten będzie jedynie pozytywny. Para powinna bowiem móc komunikować sobie nawzajem to, czego potrzebują, a także to czego od siebie oczekują w sytuacji łóżkowej. Wspólne czytanie opowiadań erotycznych z pewnością pomoże ten związek scalić. Partnerzy staną się względem siebie o wiele bardziej otwarci, a być może nawet zdecydują się na to, by ich życie erotyczne nabrało barw. Dzięki nim do sypialni może powrócić nawet dawno zapomniana już namiętność i pożądanie. Statystycznie rzecz ujmując, pary, które decydują się na wspólne czytanie opowiadań erotycznych stają się ze sobą o wiele szczęśliwsze i spokojniejsze. Partnerzy bowiem czują wzajemną akceptację, a także wychodzą z konkretnymi propozycjami i decydują się na spełnianie swoich skrywanych fantazji seksualnych. To z kolei jest podstawą udanego związku.

No Comments
Leave a Comment