New In Store

Duis autem vel eum iriure dolor in hendrerit in vulputate velit esse molestie consequat, vel illum dolore eu feugiat
Shop Now

Latest News

Type what you are searching for:

Problemy z utrzymaniem erekcji –

Problemy z utrzymaniem erekcji –

Problemy z erekcją są w dzisiejszych czasach dosyć wstydliwą kwestią, o której nie chcemy mówić głośno. Ta dolegliwość powoduje zamykanie się w sobie, a co za tym idzie  nie jesteśmy otwarci na jakąkolwiek pomoc ze strony innych osób. Mężczyźni skupiają się głównie na skutkach zamiast szukać przyczyn problemu. Na brak kontroli nad erekcją wpływają nasze predyspozycje fizyczne oraz psychiczne i trzeba je poznać. Żaden mężczyzna nie chce, aby jego zdolności seksualne były ograniczane. Pragnie on zachować witalność jak najdłużej, żeby mógł się nią cieszyć razem z partnerką. Nie można zatem sugerować, że problem z erekcją dotyczy tylko mężczyzny, gdyż pośrednio wpływa na partnerkę. Wspólnie tworzy jakość związku i wzajemnego współżycia. Zatem problem jednej osoby wpływa na samopoczucie bliskiego otoczenia. Ponadto niedosyt w kwestiach seksualnych rzutuje na inne sfery. Człowiek czuje się niedowartościowany i samotny. Ważne, żeby w problemie mieć wsparcie bliskiej osoby.

Przyczyny zaburzeń erekcji – psychiczne

Mężczyzna, który ma problemy z erekcją jest w dużym stopniu obciążony przez czynniki ją powodujące. Mogą mieć one różne podłoże, ale nie zawsze łatwo je zdiagnozować. Wiele przyczyn wynika z naszej psychiki i jest potrzeba konsultacji z seksuologiem. Najbardziej znaną jest lęk przed odbyciem stosunku płciowego. Dotyczy zwłaszcza mężczyzn, którzy z seksem mają sporadyczny kontakt lub nie uprawiali go nigdy wcześniej z kobietą. Dotyka też panów mających nieciekawe doświadczenia seksualne i są wręcz zniechęceni na samą myśl o tym. Ponadto może to być też lęk przed skutkami stosunku seksualnego, czyli: niechciana ciąża, zakażenie HIV. Wielu mężczyzn ma też niską samoocenę. Wypływa ona w dużym stopniu z nastawienia partnerki, jeżeli przyjmuje ona  roszczeniową postawę spowodowaną niemożnością sprostania jej oczekiwaniom. Mężczyzna staje się wtedy szczególnie wycofany z życia seksualnego, a jego nastawienie  bardzo hipochondryczne. Wartość mężczyzny ulega znacznemu zaniżeniu, a jego rola w związku zaburzona. Co szczególnie ważne psychiczne przyczyny zaburzeń erekcji dotyczą głównie mężczyzn do 40 roku życia. Wynikają one z oczekiwań, które stawia przed nimi codzienne życie. Najbardziej możemy wskazać: stres, niepokój i niepewność, co do tego czy pozwolimy zadowolić swoja partnerkę.

tabletki na potencję bez recepty viageon

Tabletki na erekcję bez recepty Viageon
Kliknij i sprawdź!

Przyczyny zaburzeń erekcji – fizyczne

Przede wszystkim na erekcję u mężczyzn wpływa ich kondycja zdrowotna. Wynika ona z prowadzenia zdrowego trybu życia. Składa się na nią właściwa dieta, częste uprawianie sportu, przebyte choroby i predyspozycje genetyczne. Czynnikami sprzyjającymi powstawaniu zaburzeń erekcji jest też nałóg tytoniowy. Warto wiedzieć, że 80%  mężczyzn, którzy przez 25 lat wypalali dzienni paczkę papierosów ma problem z osiągnięciem erekcji. Podobnie jest w przypadku innych uzależnień, czyli alkoholizmu i stosowania narkotyków. Grozi to kompletną impotencją. Oczywiście sporadyczne używanie nie jest niczym złym, ale nagminne i częste zażywanie jest niebezpieczne.  Również choroby powodują zanik męskiej witalności, a zwłaszcza część leków stosowanych w schorzeniach ogólnych.  Dotyczy to medykamentów stosowanych przeciw nadciśnieniu tętniczemu, przeciwdepresyjne lub hormony. Właściwym przykładem są hormony stosowane w leczeniu przerostu gruczołu krokowego lub raka tego narządu mogą powodować problemy z kontrolą nad wzwodem. Nieprawidłowości w budowie członka mogą także powodować zaburzenia erekcji. Niski poziom testosteronu jest również częstym powodem przy zaburzeniach wzwodu. Zaburzenia erekcji wywołane zmianami fizjologicznymi zazwyczaj występują u mężczyzn powyżej 50 roku życia. Mogą wiązać się z chorobami chronicznymi, urazami, komplikacjami po operacji prostaty czy innych operacjach, mogących uszkodzić przepływ impulsów nerwowych i krwi do penisa. Wazektomia i związana z nim rekonwalescencja również przyczynia się do zaburzeń erekcji.

zdj_gohard_10

Tabletki na potencję bez recepty GoHard
Kliknij i sprawdź!

Skutki zaburzeń erekcji

Jeżeli chodzi o skutki takich zaburzeń to dotyczą one zarówno mężczyzny i partnerki. Relacje obu płci są bardzo istotne, aby związek był trwały. Seks jest bardzo ważny we wspólnym pożyciu. Osłabienie jego jakości wpływa również negatywnie na reakcje seksualne kobiet. Odbija się to przez poczucie bycia nieatrakcyjną, nie budzącą pożądania, a co za tym idzie słabą kochanką. W momencie, gdy rola mężczyzny ulega zdegradowaniu rezygnuje on  z aktywności seksualnej i ucieka w różnego rodzaju uzależnienia. Charakterystycznym objawem jest między innymi pracoholizm. Stanowi on specyficzny mechanizm obronny, bowiem umożliwia mężczyźnie dowartościowanie w innych dziedzinach. Zapycha on lukę poprzez poświęcanie się dla dobra domu, czyli zapewnienie rodzinie bytu. Wielu mężczyzn też ukrywa swoje problemy przed partnerką unikając kontaktów seksualnych, prowokując konflikty, które powodują oddzielne spanie lub odmowę współżycia. To wszystko ma negatywny wpływ na atmosferę w domu.

Leczenie zaburzeń erekcji

Najważniejszym elementem w leczeniu zaburzeń erekcji jest umiejętne zdiagnozowanie przyczyny choroby. Wówczas wiemy na czym powinniśmy skupić swoje działania. Praktycznie stosowane metody leczenia to: leczenie farmakologiczne, aparaty próżniowe wspomagające erekcję, psychoterapia, a w szczególnych przypadkach leczenie chirurgiczne. Czasami nie trzeba uciekać się do skrajnych i zaawansowanych metod leczenia. Wystarczy, że pozbędziemy się strachu i stresu związanego z codziennym życiem. Bardzo przydatne są techniki relaksacyjne pomagające wyregulować oddech i nabrać dystansu. W obecnym tempie życia i ciągłych wymaganiach mężczyzna może wiele od siebie wymagać przy czym nie starcza mu siły na codzienne obowiązki wobec swojej partnerki. Często również pragnie rozwiązać problem na siłę i popada w jeszcze większą frustracją. Ważne jest, aby nie robić nic na siłę a stopniowo dochodzić do lepszej kondycji seksualnej. Pomagają w tym również ćwiczenia fizyczne. Mężczyzna jest wtedy bardziej pobudzony. Wyrabia w sobie siłę i rzeźbi swoją sylwetkę, a co za tym idzie znacznie poprawia swoją samoocenę.

Sprawdź: tabletki na erekcję bez recepty

No Comments
Leave a Comment