New In Store

Duis autem vel eum iriure dolor in hendrerit in vulputate velit esse molestie consequat, vel illum dolore eu feugiat
Shop Now

Latest News

Type what you are searching for:

Problemy z erekcją w młodym wieku – przyczyny i leczenie

Problemy z erekcją w młodym wieku – przyczyny i leczenie

Powszechnie uważa się, że jakiekolwiek problemy z erekcją lub potencją pojawiają się najwcześniej po kryzysie wieku średniego, lub ów kryzys jest nimi spowodowany. Niestety nie jest to prawdą, a współcześnie co raz bardziej wymagające warunki i środowisko powodują, ze problem ten dotyka to co raz młodszych mężczyzn. Jednak istnieją leki i sposoby leczenia, po które warto sięgnąć kiedy problem narasta.

Problemy z erekcją – co to znaczy

Problem z erekcją lub inaczej problemy z potencją nie oznaczają tego samego, co brak libido. Libido jest to popęd seksualny, który istnieje w naszym organizmie, jednak nie musi on być powodem do wzwodu. Oznacza to zatem, że popęd seksualny może poprawnie działać, podczas gdy mężczyzna będzie cierpieć na problemy z erekcją. Problem z potencją oznacza zatem moment w którym członek nie może z jakiegoś powodu być przez dłuższy czas w stanie wzwodu, wzwód jest zbyt słaby lub nie pojawia się w ogóle, przez co w konsekwencji nie może dojść do satysfakcjonującego stosunku.

Problemy z erekcją w młodym wieku a po 50-ce

Chociaż panuje przekonanie, że problemy z potencją dotykają jedynie starszych mężczyzn, to zdarza się to co raz częściej również wśród młodszych i jest najczęściej spowodowane zupełnie innymi czynnikami. W przypadku osób najczęściej po pięćdziesiątym roku życia jest to spowodowane naturalnym starzeniem się organizmu, a także przerostem gruczołu prostaty to u młodych ludzi najczęściej powodem jest stres lub problemy natury psychologicznej, jak stawianie sobie zbyt wysokich wymagań.

Przyczyny i leczenie problemów z erekcją

Przyczyn dla problemów z erekcją jest wiele, od chorób, na które cierpimy, po źle dobrane leki po problemy w społeczeństwie jak nerwica. Z tego powodu kiedy udamy się do lekarza z powodu problemów z potencją, ten najpierw zleci szereg badań oraz przeprowadzi wywiad ogólny, aby znaleźć przyczynę i to ona będzie leczona w pierwszej kolejności prawdopodobnie wraz z podawaniem leków doraźnych.

tabletki na potencję bez recepty viageon

Tabletki na potencję bez recepty Viageon

Choroby

Najczęstszymi chorobami powodującymi problemy z erekcją nie tylko w wieku średnim, ale również do 30 roku życia są:

  • cukrzyca (1 i 2 typu)
  • nadwaga lub/i otyłość
  • choroby układu rozrodczego, płciowego
  • choroby układu moczowego u mężczyzn
  • choroby endokrynologiczne
  • choroby o podłożu neurologicznym
  • choroby psychiczne
  • osłabienie organizmu
  • wycieńczenie

Problemy z erekcją a leki

Istnieją leki, które mogą powodować osłabienie organizmu, a co za tym idzie mogą pojawić się problemy z potencją, a także utrzymywaniem prawidłowej erekcji. Jeżeli jednak są to leki, które służą wyleczeniu jakiejś choroby, to warto odczekać ten czas kiedy je przyjmujemy i dopiero po kuracji lekami sprawdzić czy problemy z erekcją minęły. Niestety stosowanie nadmiernej ilości wspomagaczy czyli leków potocznie nazywanych viagrą w nadmiernych ilościach w sposób nieumyślny, a także, gdy nie jest ona wyraźnie potrzebna może powodować późniejsze problemy z erekcją.

Problemy o podłożu psychologicznym

Jednak największym ze wszystkich problemów, który prowadzi do zaburzeń erekcji są to problemy natury psychologicznej. Bardzo delikatne, a w trakcie trwania nieleczonej choroby jakim są zaburzenia potencji narastające.
Głównymi czynnikami, które utrudniają właściwą erekcje jest nerwica, silny stres, traumy, przemęczenie psychiczne czy problemy z samooceną, depresja.
Czynniki te wśród młodych ludzi są najczęstszą przyczyną tego typu problemów, co często kończy się spadkiem własnej samooceny jeszcze bardziej i bardziej aż do stanów depresyjnych. Często też przyczyny te są ze sobą powiązane i występują razem dając większe problemy z „wyjściem na prostą”. Każda nieudana próba czy niepowodzenie w sferze łóżkowej silnie dobija męską psychikę, co powoduje, że taka osoba czuje się jeszcze bardziej niepewnie i jeszcze mniej chętnie podchodzi do jakichkolwiek prób wyleczenia się z problemów z potencją.

Uzależnienia a problemy z erekcją

Chociaż może się to wydawać błahym problemem, gdyż każdy jakieś uzależnienia ma, to są one raczej czynnikiem przeszkadzającym niż ułatwiającym wyjście z problemów z zaburzeniami erekcji w młodym wieku. Kiedy w sytuacji stresowej zamiast stanąć twarzą w twarz z problemem uciekamy w uzależnienia, a one z kolei utrudniają nam walkę z przełamaniem się do walki z chorobą. Silne uzależnienie może powodować silny stres i napięcia, które mogą utrudniać nie tylko życie w związku, powodować problemy pomiędzy partnerami, ale również przyczynić się do problemów z erekcją.

Sposoby leczenia

Sposobów leczenia jest tak wiele, jak powodów, dla których młodzi mężczyźni cierpią na problemy z erekcją. Jeżeli problemy z erekcją są spowodowane chorobą taką jak cukrzyca lekarz zleci leczenie jej oraz wspomaganie się środkami doraźnymi w konkretny sposób, gdyż viagry nie powinno się łykać kiedy i jak się chce, ponieważ jest to poważny lek.
Z kolei w przypadku nie radzenia sobie ze stresem, lub innymi chorobami o podłożu psychologicznym warto udać się do psychologa, a jeżeli to konieczne to również do psychiatry. Pozwoli to przełamać swoje lęki, nauczyć radzić sobie ze stresem, co również spowoduje poprawę życia seksualnego, partnerskiego w związku, a także w społeczeństwie.

Działanie tabletek Viageon

Tabletki Viageon nie należą stricte do leków zaliczanych jako silne leki na receptę, gdyż można ją dostać w aptece od ręki. Jest to mieszanka ziołowa nie tyle lecząca, co wspomagająca siłę, długość i przyjemność z właściwej erekcji. Zawarte są w nich naturalne składniki jak imbir, który jest naturalnym afrodyzjakiem, który pobudza krążenie krwi sprzyjając właściwej erekcji, ale także takie składniki jak L-Arginina czy witamina PP. Sprawia to, że lek jest bezpieczny, można go również przyjmować kiedy dopiero pojawiają się jakiekolwiek problemy z erekcją, a także w sposób zapobiegawczy po 35-tym roku życia.

Wizyta u lekarza

Jeżeli jednak nawet apteczne wspomagające środki nie pomagają należy udać się do urologa ze swoim problemem, ten stwierdzi jego przyczynę i rozpocznie właściwe leczenie. Możliwe, że będzie wtedy trzeba brać leki nie tylko na daną chorobę, ale także te wspomagające jak Viageon.

No Comments
Leave a Comment