New In Store

Duis autem vel eum iriure dolor in hendrerit in vulputate velit esse molestie consequat, vel illum dolore eu feugiat
Shop Now

Latest News

Type what you are searching for:

Koniec z przedwczesnym wytryskiem,doznaj dłuższej przyjemności!

Koniec z przedwczesnym wytryskiem,doznaj dłuższej przyjemności!

Czym jest przedwczesny wytrysk?

Przedwczesny wytrysk to powód, przez który większość facetów traci część pewności siebie, a z czasem również ochotę na seks. Ten rodzaj zaburzenia należy do najczęstszych zaburzeń seksualnych XXI wieku. Statystyki podają, że z przedwczesnym wytryskiem zmaga się 28% mężczyzn a w Polsce aż 1/3  facetów ma problem z przedwczesnym wytryskiem. Swego czasu problem ze zbyt wczesnym wytryskiem mieli głównie młodzi, niedoświadczeni chłopcy. Obecnie ten problem dotyka też grupy dorosłych doświadczonych seksualnie facetów. Przedwczesny wytrysk w środowisku lekarskim definiowany jest jako niezdolność powstrzymania wytrysku przed wspólnym doznaniem przyjemności przez oboje partnerów przed upływem minimum 2 minut od rozpoczęcia stosunku.  Z drugiej strony przedwczesny wytrysk jest jednym z najrzadziej diagnozowanych schorzeń i najrzadziej leczonych. W porównaniu do problemów z impotencją cierpi na niego większy odsetek facetów. Statystyki podają, że niestety tylko 9 % zmagających się z tym problemem facetów udaje się do lekarza.

Przyczyny przedwczesnego wytrysku

Nie istnieje określenie na przyczyny tego typu dolegliwości. Większość z nich można określić na podstawie doświadczenia i wywiadu z pacjentami. Każdy mężczyzna jest inny i jego organizm rządzi się własnymi prawami. Inne przyczyny będą dotyczyły młodego chłopca a inne dojrzałego mężczyzny.

Zazwyczaj u młodych chłopców przeszkodę stanowi brak doświadczenia i umiejętności kontroli nad własnym organizmem. Dodatkowo w dojrzewającym ciele buzują hormony. Z kolei w wieku podeszłym problemy takie wynikają już z problemów zdrowotnych, często z chorób przewlekłych, do których zaliczamy między innymi nadciśnienie, cukrzycę, choroby prostaty lub nadczynność tarczycy. Problemy z przedwczesnym wytryskiem mogą też wynikać ze zbyt długiego okresu abstynencji seksualnej i zbyt częstej masturbacji. Również częsta zmiana partnerów może kończyć się tego typu problemami. Inne powody mogą leżeć w psychice i zaliczamy do nich: obawę przed dobrym wypadnięciem w łóżku, brak pewności siebie, kompleksy, stres, strach przed ośmieszeniem, spożywanie dużych ilości alkoholu i palenie papierosów.

Preparaty na opóźnienie wytrysku!
Kliknij i zamów!

Rodzaje przedwczesnego wytrysku

Przedwczesny wytrysk dzielimy na pierwotny i na wtórny. Wytrysk pierwotny dotyka 65% mężczyzn i jest to przewlekłe zaburzenie pojawiające się czasem już w 1 stosunku seksualnym. Cechy charakterystyczne dla tego rodzaju zaburzenia to: regularne występowanie zjawiska już od momentu rozpoczęcia współżycia seksualnego, doświadczanie zjawiska przez całe życie z wyraźnym pogorszeniem wraz z upływem lat, wytrysk występuje poniżej minuty  u większości chorych, wytrysk występuje zbyt szybko niezależnie od partnerki. Część facetów zmagających się z  tym rodzajem wytrysku potwierdza że czasem zdarza się, że wytrysk następuje przed penetracją.

Drugi rodzaj przedwczesnego wytrysku to wytrysk nabyty. Pojawia się on w pewnych momentach życia ze stopniowym lub nagłym początkiem i często wiąże się z chorobami dotyczącymi hormonów lub może być uwarunkowany anatomicznie np. stulejka, krótkie wędzidełko, nadwrażliwość żołędzi. Często przyczyny tego rodzaju przedwczesnego wytrysku mogą tkwić w psychice, np.: traumatycznym wspomnieniu, problemami w związku, złymi doświadczeniami seksualnymi. Nierzadko przedwczesny wytrysk pojawia się na skutek przebytej choroby, np.: zapalenia prostaty, której wyleczenie w zasadzie powinno przywrócić normalną fizjologię ejakulacji.

10 sposobów na przedwczesny wytrysk

Istnieje sporo metod radzenia sobie z przedwczesnym wytryskiem. Wszystko jednak sprowadza się do psychiki, ponieważ to w nastawieniu tkwi klucz do sukcesu w walce ze schorzeniem. Metody radzenia sobie z problemem obejmują specjalne ćwiczenia, zwiększone środki zabezpieczające przed wytryskiem, techniki odwracania uwagi od tego co podnieca a także używki czyli alkohol. Istnieją również sposoby na znieczulenie miejscowe. Najbardziej popularne są obecnie zestawy ćwiczeń opracowane na bazie naturalnych zachowań. Wystarczy podobno pół godziny treningu dziennie aby dość szybko zobaczyć rezultaty.

Poniżej przedstawionych 10 sposobów na przedwczesny wytrysk:

Metody techniczne

  • Żel znieczulający – obecnie na rynku dostępne są preparaty znieczulające miejscowo penisa, co powoduje osłabienie odczuwania bodźców zmysłowych w obrębie narządów seksualnych. Takie żele i kremy opóźniają moment wytrysku
  • Lek na receptę – dapoksetyna to substancja, która została stworzona w celu leczenia przedwczesnego wytrysku i przepisywany jest tylko określonej grupie osób posiadających realny problem ze zbyt wczesnym dochodzeniem.
  • Masturbacja plus ćwiczenia – kontroluj się podczas masturbacji. W momencie kiedy zbliżasz się do końca przestań się dotykać i daj napięciu szanse na opadnięcie.
  • Używanie prezerwatyw – Nie dość, że ta metoda zabezpieczy przed niechcianą ciążą to w dodatku przed chorobami wenerycznymi a także obniży intensywność doznań seksualnych. Dzięki temu doznania nie będą tak mocne i nie będą tak szybko prowadziły do wytrysku. Istnieją nawet specjalne prezerwatywy, których używanie osłabia wrażenia zmysłowe stworzone z myślą o facetach z problemami.
  • Dobór odpowiedniej pozycji w łóżku – istnieje cała książka pozycji, które mogą stymulować doznania albo je osłabiać. W takim razie wybierz jedną z tych, która nie jest do końca satysfakcjonująca i nie stanowi prostej ścieżki do finiszu.
  • Wizyta u lekarza – jeśli żadna z naturalnych metod nie pomaga nie bój sie iść do lekarza, na pewno pomoże w rozwiązaniu problemu przepisując lek lub kierując na terapię.
  • Regularne uprawienie seksu – im więcej seksu uprawiasz, tym mniej jesteś napalony przy kolejnym zbliżeniu, dlatego łatwiej ci wytrzymać. Łatwo to zauważyć przy kilku stosunkach następujących jeden po drugim, kiedy ochota na seks spada, ale wciąż jesteś w formie i w stanie wytrzymać długo w łózku.

Metody psychiczne

  • Ćwiczenia relaksacyjne – dobrym sposobem będą ćwiczenia, które pomogą ci panować nad umysłem, a przez to nad własnym ciałem, ponieważ nauczysz się obserwować reakcje swojego organizmu na bodźce, rozpoznawać je odpowiednio wcześniej i odpowiednio interpretować.
  • Rozmowa z partnerką – czasem jasne postawienie sprawy i szczera rozmowa mogą przełamać bariery wstydu i nieśmiałości i naprawić problem, bo po prostu poczujesz się w łóżku lepiej i pewniej.
No Comments
Leave a Comment