New In Store

Duis autem vel eum iriure dolor in hendrerit in vulputate velit esse molestie consequat, vel illum dolore eu feugiat
Shop Now

Latest News

Type what you are searching for:

Jak wybrać prezerwatywy?

Jak wybrać prezerwatywy?

Mimo że komfortowe i w pełni skuteczne prezerwatywy są wynalazkiem stosunkowo nowym, podobne metody zapobiegania ciąży testowano już w starożytności. Ówczesne prezerwatywy produkowane były z oczyszczonych i wysuszonych pęcherzy lub jelit zwierząt. Jeszcze na początku XX wieku surowcem, z którego je tworzono, była po prostu gruba guma. Od tego czasu sporo się zmieniło: współcześnie wybierać można z oferty wielu producentów, dobierając do swoich preferencji rodzaj, rozmiar czy materiał. Jak zatem odnaleźć się w tych możliwościach i wybrać prezerwatywę, która będzie i skuteczna, i wygodna?

1. Rozmiar ma znaczenie, czyli jak wybrać właściwe prezerwatywy?

2. Bezpieczeństwo

3. Dodatkowe wrażenia

4. Gdzie kupować prezerwatywy?

Nie można zapominać o tym, że prezerwatywa, oprócz zapobiegania niechcianej ciąży, jest jedynym środkiem, który chroni przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Warto o tym pamiętać, szczególnie gdy nie mamy pewności co do stanu zdrowia partnera lub partnerki.

Rozmiar ma znaczenie, czyli jak wybrać właściwe prezerwatywy?

To akurat ten przypadek, w którym rozmiar ma istotne znaczenie. Właściwy dobór prezerwatywy w tym względnie przekłada się nie tylko na komfort stosowania, ale również na jej skuteczność jako środka antykoncepcyjnego. Prezerwatywa nie może zbyt luźna, aby nie zsuwała się. Z kolei zbyt ciasna może wywołać dyskomfort, a w trakcie zbliżenia – po prostu pęknąć. Na szczęście na rynku dostępne są kondomy o zróżnicowanej wielkości i dobrze dopasowanych kształtach. Choćby firma Durex prezerwatywy różnicuje: od najczęściej wybieranego wariantu Classic po te powiększone, w wersji XL, dodatkowo proponując także wersje nielateksowe czy prążkowane dla innych doznań.

W drogeriach i supermarketach najczęściej dostępne są warianty podstawowe. Jeśli potrzebna jest prezerwatywa mniejsza, większa lub z dodatkowymi możliwościami, najlepiej odwiedzić aptekę.

Bezpieczeństwo

Dobrze przechowywana i poprawnie założona prezerwatywa nie powinna pęknąć, w zasadzie więc nie trzeba zwracać uwagi na żadne ulepszenia. Istnieją jednak osoby, które dla własnego komfortu psychicznego wybierają modele grubsze lub ze środkiem plemnikobójczym. W pierwszym przypadku grubszy lateks może osłabiać doznania. W przypadku wersji drugiej warto mieć na uwadze, że sam środek plemnikobójczy może nie stanowić wystarczającego zabezpieczenia przed ciążą, jeśli prezerwatywa pęknie.

Dodatkowe wrażenia

Wiele osób poszukuje urozmaicenia w seksie, a prezerwatywy zdecydowanie są w stanie wnieść dodatkowe wrażenia. Wybrać można wariant ze specjalnym żelem przedłużającym stosunek, a także wersję pozbawioną lateksu, jak najbardziej przypominającą dotyk skóry. Dużą popularnością cieszą się prezerwatywy z dodatkowym nawilżeniem, ściśle przylegające i niemal nieodczuwalne. Z kolei warianty ze specjalnymi wypustkami oraz prążkami dodatkowo stymulują ścianki pochwy.

Jak więc widać, możliwości jest całkiem sporo, a ostateczny wybór należy do partnerów. Warto jedynie zachować ostrożność w przypadku znajdujących się w prezerwatywach środków chłodzących i rozgrzewających przedłużających stosunek. Nie dla każdego ich działanie jest przyjemne, a czasem wywoływać mogą reakcje alergiczne.

Gdzie kupować prezerwatywy?

Prezerwatywy kupić można nie tylko w aptece i drogerii, ale również w kioskach, supermarketach i na stacjach benzynowych. Dla własnego komfortu lepiej jednak unikać zakupów w miejscach, w których interesujący nas produkt narażony jest na działanie promieniowania słonecznego. Po zakupie koniecznie należy właściwie je przechowywać.

No Comments
Leave a Comment